سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)

کتاب دانشگاهی حقوق

یکی از آن دسته کتاب‌های موجود در سایت تحول بوک، کتاب دانشگاهی حقوق است.

پیشینه توجه به طبیعت اجتماعی پدیده های حقوقی را می توان در گذشته‌های دور اندیشه بشر پی گرفت؛ اما مطالعه اجتماعی این پدیده ها، در معنای خاص و رایج آن، قدمت چندانی ندارد. به بیان دیگر، صرفاً از اواخر قرن نوزدهم میلادی است که مطالعه تجربی این پدیده ها جایگاه خود را در قلمرو مطالعات اجتماعی و خردورزی های حقوقی به دست آورده و به ویژه، بررسی کارآمدی اجتماعی نهادها، قواعد،  مقررات، قوانین، رویه‌ها و دیگر ضمانت‌های اجرایی حقوقی و جزایی، از اهمیتی درخور شأن خود برخوردار شده است.

از جمله دلایل این توجه، آشکار شدن جایگاه تعیین‌کننده واقعیت های زیر است: نخست آن که، پدیده‌هایی که به هر دلیل در گستره توجه به مباحث حقوقی قرار می گیرد، پیش از هرچیز، مصداقی از مناسبات میان انسان‌ها و مشمول الگوها و قوانین حاکم بر آن هاست؛ دوم آنکه، ضمانتهای اجرایی یاد شده با هدف نظم بخشیدن به این مناسبات و ایجاد یا حفظ تعادلی پایدار در عرصه آنها، پیش‌بینی و تدوین می‌شود و چون از پشتوانه تقنینی و اجرایی دولتی برخوردار است، ناگزیر جامعه عمل به خود می پوشد و تاثیر خود را بر مناسبات یاد شده و الگوهای حاکم بر آن برجا می‌گذارد؛ و سوم آنکه، موجودیت و حیات انسانف در هر دو قلمرو فردی و اجتماعی خود، طبیعتی صرفاً اثر پذیر ندارد و خود را به سادگی در معرض تغییر قرار نمی دهد.

در سایت تحول بوک، کتاب دانشگاهی حقوق را می‌توانید با مقرون بصرفه‌ترین قیمت خریداری کنید. در این بخش محصولات مربوط با آن را مشاهده می‌نمایید.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()