سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)

کتاب دانشگاهی روانشناسی

یکی از آن دسته کتاب‌های موجود در سایت تحول بوک، کتاب دانشگاهی روانشناسی است.

علم روانشناسی، دانش مطالعه و شناخت رفتار و فرایندهای روانی انسان است. در دامنه این رشته علمی به طور رسمی تاکنون پنجاه شاخه علمی مانند روانشناسی اجتماعی، تحول روانی، شخصیت و بالینی شکل گرفت که یکی از آن ها شاخه روانشناسی دین است.

روانشناسی دین حوزه‌ای است که اعتقاد، احساس و رفتار دینی را از دیدگاه روانشناختی مطالعه می‌کند؛ بدین معنا که می‌کوشد تا فرایند های موثر روانشناختی واسطه‌ای تاثیرگذار بر عقیده، رفتار و تجربه دینی را درک کند؛ همچنین در این حوزه سعی می شود زمینه های موثر گوناگون - خواه محیطی، شخصی یا اجتماعی - در نظر گرفته و از دریچه دیدگاه‌ها، پژوهش‌ها و نظریات متنوع به موضوع دینی مورد مطالعه نگاه شود تا درک کامل‌تری از آن به دست آید.

پرسش های متنوعی وجود دارد که در روانشناسی دین مطرح می‌شوند: نتایج دینداری در زندگی چیست؟ چه تفاوتی از حیث روانشناختی بین دین اصیل و دین ساختگی در شخص وجود دارد؟ چرا برخی از مردم در مورد دینشان متعصب هستند و برخی دیگر انعطاف‌پذیر هستند؟ فرآیند شک دینی چیست؟ آیا دین ارتقای بخش رأفت انسانی و ملامت فردی است یا موجب پسرفت آن است؟ آیا یک نوع خاص شخصیت بهنجار یا نابهنجار وجود دارد که بر اساس آن فرد آماده پذیرش دین می شود؟ تغییر دینی و نو کیشی چگونه به بهترین وجه مفهوم سازی و تفسیر می‌شود؟ فرایند و تجربه نوکیشی چیست؟ مسیر تحول دینداری از کودکی تا بزرگسالی کدام است؟ روانشناسی تحول دینداری به عنوان یک حوزه مطالعاتی زیر مجموعه روانشناسی دین، برای پاسخ به این پرسش که مسیر تحول دینداری از کودکی تا بزرگسالی کدام است.

در سایت تحول بوک، کتاب دانشگاهی روانشناسی را می‌توانید با مقرون بصرفه‌ترین قیمت خریداری کنید. در این بخش محصولات مربوط با آن را مشاهده می‌نمایید.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()