سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)

کتاب دانشگاهی مدیریت

یکی از آن دسته کتاب‌های موجود در سایت تحول بوک، کتاب دانشگاهی مدیریت است.

توجه به تبعیت نظام ادراکات جامعه از نظام ارزش‌ها یا فرهنگ و نیز تبعیت نظام رفتارهای اجتماعی از نظام ادراکات جامعه، مبین آن است که ((مدیریت)) بعنوان راهکار ارتباط نظر و عمل اجتماعی، ارتباط تنگاتنگ با فرهنگ و ارزشهای جامعه دارد، به گونه‌ای که اندک دقت در مدیریت جوامع مختلف، می‌تواند ما را به فرهنگ نهفته در آنها رهنمون سازد .

بر این اساس، مدیریت در نظام اسلامی، مدیریتی است مبتنی بر فرهنگ و ارزشهای اسلامی که پیاده شدن ارزش ها و نظریات اسلام و جلوی عینی پیدا کردن آنها، راهکاری متناسب و هماهنگ با این ارزشها را می‌طلبد، که نامش ((مدیریت دینی)) یا ((مدیریت اسلامی)) است. از این زاویه، اهمیت و ضرورت مدیریت اسلامی و تبیین آن، به اندازه ضرورت و اهمیت پیاده شدن فرهنگ اسلام است و نفی آن، به معنای امکان تحقق عینی نداشتن اسلام و فرهنگ آن است.

انقلاب اسلامی، بر اساس مبانی دین اسلام شکل گرفته و قانون اساسی، پیاده شدن ارزش های اسلامی را در عمل و در صحنه سازمان‌ها و نهادهای اجتماعی، هدف قرار داده است. فرض بر این است که فرهنگ باید اسلامی باشد، رهبری و مدیریت باید اسلامی و مبتنی بر دین باشند و تفاوت ماهوی و اساسی میان مدیریت ارزش محور و مدیریت های وارداتی به چشم بخورد.

امروزه در راستای ضرورت تحول در علوم انسانی – اسلامی، به ویژه، موضوعیت ارائه نقشه جامع تحقق مدیریت اسلامی، افراد حقیقی و حقوقی مختلفی، برای پرکردن این خلاء حیاتی، احساس وظیفه کرده و همت خود را در این زمینه، معطوف داشته اند که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با تاکید های خود در قالب رهنمودهای استراتژیک، در رأس این مجموعه قرار دارد.

در سایت تحول بوک، کتاب دانشگاهی مدیریت را می‌توانید با مقرون بصرفه‌ترین قیمت خریداری کنید. در این بخش محصولات مربوط با آن را مشاهده می‌نمایید.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()