سبد خرید 0
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)

کتاب دانشگاهی منطق، فلسفه و عرفان

یکی از آن دسته کتاب‌های موجود در سایت تحول بوک، کتاب دانشگاهی منطق، فلسفه و عرفان است.

فلسفه منطق به طور کلی شامل مباحثی فلسفی درباره موضوعاتی است که در منطق از آنها بحث می‌شود. برای مثال، اگر در منطق با استفاده از شیوه‌هایی، اعتبار یک استدلال را بررسی می‌کنیم، در فلسفه منطق این بحث مطرح می شود که چه چیز را استدلال می گوییم و اساساً معتبر بودن یک استدلال به چه معناست. اگر در منطق می‌گوییم به فرض آنکه فلان جمله صادق باشد، متناقض آن چیست و چه حکمی دارد، در فلسفه منطق از این بحث می‌شود که اساساً صدق چیست و در چه صورت میتوان گفت یک جمله صادق است، و آیا آنچه متصف به صدق می شود جمله است یا محتوای جمله و ... .

هر کدام از این مباحث، می تواند خود مباحث دیگری را به دنبال داشته باشد. برای مثال در مورد موضوع اخیر، این سوال پیش می آید که رابطه اجزای جمله با جمله چیست، و به طور کلی دلالت یک عبارت چه تبیینی دارد و معنا داشتن آن به چه معناست؛ آیا اسم خاص، توصیف معین و سور، متعلق به یک مقوله منطقی هستند یا خیر؛ آیا جمله‌ها به ((ضرورتاً صادق)) و ((احتمالاً صادق)) تقسیم می‌شوند و کلاً ضرورت در اینجا به چه معناست، و ده ها سوال دیگر. هرچند مباحث مذکور به نحوی مورد التفات قدماً نیز بوده است، اما از اواخر قرن نوزدهم به بعد، با مطرح شدن (منطق نمادی منطقه جدید، منطق ریاضی) و توسعه ای که در عرصه های مختلف منطقی پدید آمد، بحث های فلسفی منطق نیز رواج بیشتری یافت و در واقع، به یکی از زنده ترین موضوعاتی بدل گشت که تاکنون در دستور کار منطق دانان و فلاسفه قرار گرفته است.

در سایت تحول بوک، کتاب دانشگاهی منطق، فلسفه و عرفان را می‌توانید با مقرون بصرفه‌ترین قیمت خریداری کنید. در این بخش محصولات مربوط با آن را مشاهده می‌نمایید.

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()